A jódozott só és a pajzsmirigy.
2015. június 19. írta: Erich

A jódozott só és a pajzsmirigy.

Magyarország talaja jódhiányos. A talajból, a nincs-bol tehát nem tudják a növények felvenni a jódot. Amúgy, ha volna a talajban nyomelemként jód az szervetlen jód lenne és a növényi anyagcsere révén átalakulna szerves kötésu jóddá, azaz kelátos jóddá. Az emberi szervezet csak a kelátos, azaz szerves kötésu jódot tudja hasznosítani, a szervetlent pedig nem! Ha szervetlen jód kerül a szervezetbe, az megzavarja a pajzsmirigy muködését, melyet a jódhiány is megzavar, azaz megbetegít. Tehát az sem jó, ha nincs jód, meg az sem ha van, de az szervetlen jód! Az akadémikus tudomány megállapította a jódról, hogy az szublimáló elem.

Ezt már régóta az általános iskolák felso tagozataiban is tanítják. Tehát tudni kellene róla mindenkinek, aki elvégezte az általános iskolák felso tagozatait. Sajnos ez nem így van! Saját és kollégáim felmérései szerint az általános iskolát befejezett tanulók 75 %-a (!!!) elfelejti, a szublimációról tanultakat!!!! A csak gimnáziumot és középiskolát végzettek közel kétharmada nem tudta megmondani, hogy mi az a szublimáció, de a foiskolát, egyetemet végzettek közül is a nem muszaki végzettséguek közel fele, szintén nem tudta, hogy mi az a szublimáció!!! Ennyit az oktatásunk hatékonyságáról és színvonaláról! A szublimáció azt jelenti, hogy egy anyag a szilárd halmazállapotból úgy alakul át légnemu halmazállapotba, hogy az átalakulás során kihagyja a folyékony halmazállapotot, azaz szilárd anyagból párolgással azonnal légnemumé válik, azaz elillan minden olyan anyagból, amelybe szervetlen jódot kevertek, vagy tettek.


Miért érdekes ez? Azért mert a jódhiányt úgy akarják megoldani a hivatalos szervek, hogy szervetlen jóddal jódozzák az étkezési sókat. Mi mérnökök, azt mondjuk, hogy nem hinni kell, hanem mérni! A méréseink ugyanis azt igazolták, hogy ha felbontunk egy jódozott sós polietilénes csomagolást és nem veszünk ki belole sót, akkor az a felbontott só naponta veszít a súlyából, azaz elszublimál belole a jód, végül teljesen eltunik. Tehát „kész átverés” a jódozott só!!!!!! A papírcsomagolásból pedig azonnal kezd szublimálni a jód, mert az nem légmentes csomagolás!!
Vannak azonban olyan sót csomagoló üzemek is, amelyek nem szervetlen fémjóddal jódozzák az étkezési sókat, hanem káliumjodid anyaggal, ami szintén szervetlen. Ez meg azért problémás, mert amúgy is magas azon étkezési sók kálium, vagy káliumsó tartalma, melyeken nincs rajta az MSZ szabványszám megjelölés ( MSZ-01-10007-82 ), ami kötelezné a forgalmazókat, hogy az adott csomagolt só NaCl, azaz nátriumklorid tartalma elérje a minimum 97 %-os NaCl tartalmat!!!! Ugyanis ennyi NaCl tartalmat ír elo a Magyar Szabvány!!!! A szabványszám helyett sokan felírják a csomagolásra a 97 %-osnál magasabb NaCl tartalmat, de ezt csak akkor szabad elfogadni, elhinni, ha mellette rajta van a csomagoláson a megadott szabványszám is!! Nem tudom, hogy miért nézik el a hatóságok, hogy megjelenhetnek a kereskedelmi forgalomban olyan étkezési sók, amelyeken nincs feltüntetve a Magyar Szabvány száma, mert ha az NaCl tartalom nincs is feltüntetve a csomagoláson, a szabványszámnak rajta kellene, hogy legyen, mert ez garantálja a fogyasztók számára a minimum 97%-os NaCl tartalmat!!!!. Ha nincs feltüntetve tehát a szabványszám vagy a szabványszám mellett az NaCl tartalom mértéke, akkor olyan étkezési sókat nem szabad megvásárolni, legyen azoknak bármilyen hangzatos nevük is, vagy származzanak azok a Föld legtávolabbi, legmagasabb, vagy egykori magyar tájairól.
A káliumjodiddal még az is a másik probléma, hogy a hozzám fordulók vérképének értékelésekor megállapítható, hogy 97%-uknál túl magas a vér kálium tartalma és túl alacsony a nátrium tartalma!!!! Kálium hiányra, azóta nem kell számítani (1950-es évektol!!), amióta magas kálium tartalmú kálisókkal mutrágyázzák a termoföldjeinket. Egyébként a kálisós mutrágyák nélkül is magas a gabonafélék, a hüvelyesek és legtöbb zöldségféle, valamint több gyümölcs kálium tartalma, de különösen magas az állati termékeké, mivel az állatok többsége túlkáliumozott földeken termelt takarmánnyal, vagy amúgy, az nélkül is magas kálium tartalmú növényekkel van etetve!
A jódra szüksége van a szervezetünknek, mivel napjainkban a radioaktív háttérsugárzás mértéke a megengedett háttérsugárzás, négy, ötszöröse, de egyes helyeken a nyolc, tízszeresét is eléri ez a sugárzás (ezeket a muszeres mérések is igazolják!). Ha nincs elegendo szerves jód a szervezetünkben, akkor a radioaktív sugárzásban mindenütt jelen lévo radioaktív jód 131-es izotópja fog beépülni a pajzsmirigybe, az pedig súlyos, esetleg gyógyíthatatlan betegségek kialakulásáért lesz felelos. Mivel oldjuk meg szervezetünk szerves kötésu jóddal való ellátását? Erre a leg megfelelobbek, a szerves kötésu jódot tartalmazó tengeri algák, a chlorella, a spirulina és a barna alga, vagy ezek arányos keveréke, az Alga Complex. A nem tengeri algák jódtartalma nem megbízható, ugyanis függ attól, hogy az édesvíz, ahol az alga termett olyan helyen van-e, ahol a talaj tartalmaz elegendo jódot, hogy így az ilyen vízben termelt alga is elegendo mértékben tartalmaz kelátos kötésu jódot. A tengeri, óceáni algák szerves jódtartalmát mindig ellenorizni kell a csomagolásaikon, ugyanis a megemelkedett nukleáris sugárszint miatt Magyarországon ma mindenkinek (a gyermekeket és az aggokat is beleszámítva) legalább 2000 mg algakészítményt kellene fogyasztania, hogy a pajzsmirigye elegendo szerves jódot kapjon. 23. éves praxisom során bebizonyosodott, hogy az algák megfelelo mértéku fogyasztása ugyanúgy gyógyítja a pajzsmirigy alulmuködést, mint a pajzsmirigy túlmuködést, mivel ezek szerves, azaz kelátos kötésu jódot tartalmaznak.

Köszönet: Weixl-Várhegyi Lászlónak!

pajzsmirigy01.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://eyes.blog.hu/api/trackback/id/tr847556004

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása